Dr Solomatini Silmakeskus

Tere! 
Tahaksin Teiega jagada midagi, millepärast pole ma saanud vahepeal teha postitusi. Nimelt veetsin ma eelmine nädal 3 päeva Riias. Teoks sai minu ammune unistus saada nägijaks ilma prillide või läätsedeta. Prille olen ma kandnud 20 aastat, mis on päris pikk aeg, läätsesid neist 15 aastat. 
Kuid miks minna Riiga?! Põhjus millega kõik sinna läksid peitus selles, et see on tunduvalt soodsam kui Eestis. Loomulikult ma natuke kartsin, et kas suudan usaldada seda kliinikut. Kuna mitmed minu tuttavad on seal käinud, siis sai selline otsus vastu võetud. 
Aja sain ma päris kiirelt. Hinna sees on bussipilet Lux Expressiga edasi tagasi Riiga, ööbimine Tallink Hotel Riga hotellis, silmade ülevaatus ning kui ei esine takistusi, siis operatsioon, mis toimub samal päeval. 
Esimene päev oli päris väsitav. Palju oli ootamist, mitme korruse vahel jooksmist, paberite täitmist, pausid jne.  Minu silmade ülevaatus hakkas pihta kell 14 ning operatsioon alles õhtul 19.10. Ma olin ka viimane kellele teostati operatsioon. Seega suutsin ma oma peas kõike toimuvat kordi ja kordi läbi mõelda ning närveerisin päris palju. Nagu nende asjadega ikka, polnud tegelikkus midagi sellist mida ette suutsin kujutada. 
Läksin sinna teadmisega, et valin operatsiooni SuperLASIK, mida reklaamitakse välja meie televisioonis ning internetis. Arstidega suhtlus toimus inglise keeles, kuid mingil põhjusel (mitte minu soovil) oli kabinetis alati tõlk. Palju informatsiooni läks kaduma kuna tõlk ei suutnud edastada kõiki detaile. Ühesõnaga tehti mulle selgeks, et seda operatsiooni mulle teha ei saa. Loomulikult valitses mu peas segadus, olin tulnud sinna ikkagi eesmärgiga saada nägijaks. Konsulteerisime mehega ning uuesti arstiga, lõpuks selgus, et ikkagi on küsimus vaid rahas. Valida tuleb, et kas lasta teha mehhaaniliselt või laseriga, üks on mugavam kui teine. Otsustama pidime kiirelt ning valisin FemtoLASIK operatsiooni mis oli kallim. Õhtu lõpuks olen ma väga tänulik, et selline otsus sai tehtud. 
Operatsioon ise on loomulikult natuke ebamugav, kuid nii kui sain laualt püsti, nägin ma eemal olevat kella (mida ma muidu poleks näinud) ning ma ei suutnud naeratamist lõpetada :)
Järgmisel hommikul pidi arst eemaldama kaitseläätse, mis pandi peale operatsiooni. Kuid magades ma kogemata sügasin enda silma, ilmselt harjumusest ning hommikuks oli lääts silmast ära tulnud. Kliinikus läbivaatusel selgus, et mulle tuleb teostada uus väike operatsioon. Selgusetuks jäi see, et kas põhjus oli minu silma sügamises või ei läinud päev enne toimunud operatsioonil kõik nii nagu pidi. Tänu sellele, pidime me jääma veel üheks ööks. Arsti sõnul pidi igakord ühest grupist jääma üks kaheks ööks, seekord siis kahjuks mina. 
Esimesel päeval oli nägemine veidi udune, kuid nägin ikkagi rohkem kui varem. Kergelt vaevas tunne, nagu oleks liivaterad silmas. Peale teist ööd vaatas arst mu silmad uuesti üle ning saime hommikul koju. 
Mulle ei ole vist siiani jõudnud kõik kohale. Harjumusest tahan haarata endal prille eest kui lähen magama. Imelik on hommikul silmad avada ning kohe näha. Päris pikalt pean ma panema tilkasid, et silmad ei kuivaks. Paljud asjad on hetkel mulle keelatud ja pean kandma õues päikeseprille. 
Seetõttu, et ma ei või kasutada silma meiki teatud aeg, siis kahjuks ei saa ma teha outfiti postitusi. Seniks katsun panna kirja enda ideed ja mõtted :)
Kui kellelgi on mulle küsimusi seoses silmaoperatsiooniga siis vastan rõõmuga! :) 
Ilusat nädalat! 
Krislyn

Hello!
I would like to share with you something because of I have not made posts lately. So I spent 3 days in Riga last week. My wish came through to see without glasses and lenses. I have worn glasses for 20 years and 15 of it lenses. Quite a long time. 
But why to go to Riga?! The reason why everyone is going there is simple - much more affordable than in Estonia. Of curse, I was a little afraid that could I trust this clinic. Since many of my friends have been there this decision was adopted. 
I got pretty fast a time there. The price includes a bus ticket to Riga and back home. Stay at Tallink Hotel Riga. Eyes examination if there are no obstructions the surgery will be on the same day. 
The first day was pretty tiring.There was a lot of waiting, running in between several floors, filling the papers, pausing, etc. The inspection of my eyes began at 14 o´clock and the surgery were at 19.10. I was the last one to go. So I was able to think about everything in my head what could happen and I was pretty nervous. As with these things, the reality was not something that I could imagin. 
I went there with the knowledge that I would choose SuperLASIK, which is advertised on our television and internet. Communication with the doctors were in English but for some reason (not on my request) the cabinet always had an interpreter and then the doctors prefered to speak in Latvian. Lots of information was lost because the interpreter could not provide all details. So it was made clear to me that this operation can not be done to me. Of course, there was a mess in my head. I was there with the goal of get sight. I consulted with my boyfriend and again with the doctor and finally it turned out that it is still a matter of money. The choice was whether to be done mechanically or by laser, one is more convenient than another. We had to decide really quickly and I chose FemtoLASIK operation which is more expensive. By the end of the evening, I am grateful that such a decision was made. 
The operation is not comfortable but as I got up from the table, I saw a clock at a distance (which I would not seen before) and I could not stop smiling :)
The next morning the doctor had to remove the protective lens that was put on after the surgery. But when I fell asleep I accidentally had rubed my eye and in the morning the lens had gone out of my eye. After a review in clinic revealed that I had to go to a new minor surgery. It was not clear what the cause was. Was it because of rubbing my eyes or did not something go as it should be a day before. Thanks to this we had to stay for another night. According to the doctor from each group usually one person had to stay for two nights. This time unfortunately this was me. 
On the first day the sight was a bit foggy but I still saw more than before. I felt like it was sand in my eye. After another night the doctor looked at my eyes again and we got home in the morning. 
It still not have got me. I want to grab the glasses off when I go to sleep. It´s awkward to open my eyes in the morning and see right away. Quite long I have to put drops so that the eyes do not dry up. Many things are forbidden at the moment and I have to wear sunglasses outside. 
Because I can not use eye makeup for a certain time unfortunately I cant make outfit posts. So in the meantime I´m trying to put down my ideas and thoughts :)
If anyone have questions regarding eye surgery than I will be glad to answer! :)
Have a lovely week!
Krislyn

Contact

© Krislyn Lilleväli
DESIGN by THE BASIC PAGE